អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រើប្រាស់សេវាដឹកជញ្ជូនរបស់វីងម៉លយកអាហារ KFC ដោយឥតគិតថ្លៃជូនដល់សមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោដើម្បីបង្ហាញពីការដឹងគុណ
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង បាននាំយកនូវអាហារដ៏ឈ្ងុយឆ្ងាញ់ពី KFC ទៅជូនសមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ តាមរយៈសេវាដឹកជញ្ជូនរបស់វីងម៉លដើម្បីសម្តែងការអរគុណសម្រាប់ការខិតខំប្រឹងប្រែងដោយមិនគិតពីខ្លួនឯង និងភាពអង់អាចក្លាហានរបស់ពួកគាត់ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺរាតត្បាតនេះ!
ដោយសារពពកខ្មៅនៃជំងឺរាតត្បាតនៅតែបន្តគ្របដណ្តប់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្រុមគ្រូពេទ្យ គិលានុបដ្ឋាយិការ និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្ត មកពីសមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ បានខិតខំធ្វើការទាំងយប់ទាំងថ្ងៃដើម្បីការពារប្រជាជនកម្ពុជា។
ក្រោមការដឹកនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់នៃឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសមាគមគ្រូពេទ្យស័្មគ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ និងលោកជំទាវ ពេជ ចន្ទមុន្នី អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសមាគមគ្រូពេទ្យស័្មគ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ ពួកគាត់បានចំណាយពេលវេលានៅឆ្ងាយពីគ្រួសារជាច្រើនថ្ងៃ ហើយបានលះបង់ពេលវេលាជាងមួយឆ្នាំដើម្បីការពារប្រជាពលរដ្ឋ។
ជាកាយវិការមួយដើម្បីបង្ហាញពីការអរគុណ អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង បានរៀបចំឱ្យវីងម៉លយកអាហារពី KFC ដោយឥតគិតថ្លៃជូនដល់ក្រុមការងារសមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោដ៏អង់អាចក្លាហាន។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធាននិងនាយកប្រតិបត្តិ ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បានមានប្រសាសន៍ថា៖«ការរួមចំណែករបស់សមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ ក្នុងអំឡុងពេលដ៏លំបាកនេះសម្រាប់ប្រទេសជាតិ ពិតជាមិនអាចមើលរំលងនោះឡើយ។ ពួកគាត់មិនត្រឹមតែឈរនៅជួរមុខក្នុងការតាមដាន និងព្យាបាលអ្នកជំងឺប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែសមាគមនេះក៏បានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ផងដែរ ក្នុងការការពារការរីករាលដាលនៃមេរោគនេះផងដែរ។ យើងសូមគោរពចំពោះការរួមចំណែករបស់អ្នកទាំងអស់គ្នាចំពោះសហគមន៍ដោយមិនគិតពីខ្លួនឯង»។
ក្រុមការងារដឹកជញ្ជូនរបស់វីងម៉លបានយកអាហារពីហាង KFC ជាច្រើនកន្លែងនៅទីក្រុងភ្នំពេញ ហើយដឹកបញ្ជូនទៅសមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ ឱ្យទាន់ពេលវេលាសម្រាប់អាហារសម្រន់ពេលរសៀលរបស់ពួកគេនៅថ្ងៃអាទិត្យ។
ពិធីប្រគល់ត្រូវបានធ្វើឡើងនៅការិយាល័យរបស់សមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ ក្នុងខណ្ឌទួលគោក នៃរាជធានីភ្នំពេញ មុនពេលត្រូវបានចែកចាយភ្លាមៗដល់ក្រុមអ្នកស្ម័គ្រចិត្ត វេជ្ជបណ្ឌិត និងគិលានុបដ្ឋាយិការ នៅទូទាំងទីក្រុង។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង បានគាំទ្ររាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាតាមរយៈការបរិច្ចាគនូវធនធាន និងពេលវេលាយ៉ាងច្រើនក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺរាតត្បាតនេះ។
នៅក្នុងសារលិខិតរបស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាពេលថ្មីៗនេះ សម្តេចបានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះអ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង និងលោកជំទាវ ម៉ៅ ចំណាន ដែលបានឧបត្ថម្ភថវិការ ៣ លានដុល្លារបន្ថែមទៀតដល់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា សម្រាប់ការទិញឧបករណ៍ធ្វើតេស្តរហ័សពិនិត្យរកមើលជំងឺកូវីដ១៩ ។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង បានមានប្រសាសន៍ថា៖«ខណៈពេលដែលប្រទេសជាតិកំពុងជួបការលំបាកដូចនេះ វាជាកាតព្វកិច្ចរបស់យើងក្នុងនាមជាប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា ក្នុងការជួយគាំទ្រប្រទេសជាតិរបស់យើង។ ខ្ញុំសូមឱ្យអ្នករាល់គ្នាអនុវត្តតាមអនុសាសន៍ ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់សម្តេចតេជោអំពី«៣កុំ និង៣ការពារ» ក៏ដូចជាការណែនាំពីក្រសួងសុខាភិបាល ដើម្បីជួយទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលនៃជំងឺនេះ។ វាជារឿងតូចមួយដែលសាធារណជនអាចធ្វើបាន ខណៈពេលដែលសមាគមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ ធ្វើការដោយមិនខ្លាចនឿយហត់ដើម្បីការពារយើងនិងគ្រួសាររបស់យើង»។
ចាប់តាំងពីដើមរៀងមក អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង និងក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់គាត់បានចូលរួមយ៉ាងសកម្ម ប្រកបដោយទឹកចិត្តសប្បុរសធម៌ជួយដល់សហគមន៍ដែលកំពុងត្រូវការជំនួយក្នុងពេលមានជំងឺរាតត្បាត។
វីងបានដាក់បន្ថែមវីងម៉លទៅក្នុងកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីងកាលពីឆ្នាំមុន។ វីងម៉លគឺជាសេវាកម្មដឹកជញ្ជូនម្ហូបអាហារ និងគ្រឿងទេសរបស់ក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប។ ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក ដែលជាធនាគារពាណិជ្ជនៃក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបក៏បានផ្តល់ការ គាំទ្រដល់ប្រទេសកម្ពុជាតាមរយៈសកម្មភាពសប្បុរសធម៌ផ្សេងៗជាច្រើនដែរ។
ធនាគារវីងបានកៀរគរសាធារណជន ដើម្បីរៃអង្គាសថវិកាសម្រាប់ជួយការផ្តួចផ្តើមរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការទិញវ៉ាក់សាំងការពារជំងឺកូវីដ១៩ កាលពីឆ្នាំមុន។ ធនាគារវីងក៏បានរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការជួយចែកចាយនូវមូលនិធិគាំពារសង្គមដល់ជនងាយរងគ្រោះផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុនៅក្រោមក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា៕

Neak Oknha Kith Meng uses WingMall to show gratitude to TYDA with free KFC meals
Neak Oknha Kith Meng provided TYDA workers with hot meals from KFC delivered using WingMall for their selfless and courageous efforts to combat the pandemic.
As the dark cloud of pandemic persists and shrouds the Kingdom with uncertainty, doctors, nurses and volunteers from the Samdech Techo Voluntary Youth Doctor Association (TYDA) have worked days and night to protect the public.
Under the leadership of H.E. HUN MANET, Chairman of the Board of Directors and​ H.E. PICH CHANMONY, Vice Chairwoman of the boards of Directors, they have spent days away from their families and dedicated more than one year to keep citizens safe.
In a small gesture to express his gratitude, Neak Oknha Kith Meng arranged for WingMall to deliver hearty KFC meals for free to the courageous TYDA workers.
“TYDA’s contribution during this difficult period for the country cannot be understated. They have not only been on the front line in detecting and treating patients, but the association has also been critical in preventing the spread of the virus,” said Neak Oknha Kith Meng, Chairman and CEO of Royal Group of Companies (RGC). “We hold your selfless contributions to the community in high regard.”
WingMall’s delivery team picked up the food from various KFC outlets in Phnom Penh and delivered them to TYDA in time for their afternoon snack on Sunday.
A short handover ceremony was held at TYDA’s office in Phnom Penh’s Tuol Kork district before Wingmall personnel immediately distributed to volunteers, doctors and nurses across the city.
Neak Oknha Kith Meng has supported the Royal Government by dedicating considerable resources and time in combating the pandemic.
In his recent letter, Samdech Techo Hun Sen expressed his sincere gratitude to Neak Oknha Kith Meng and Lok Chum Teav Mao Chamnan for an additional $3 million contribution to the Royal Government of Cambodia for the purchase of Covid-19 rapid test kits.
“In light of the difficulty facing the nation, it is our duty as citizens of Cambodia to support our nation,” said Neak Oknha Kith Meng. “I must continue to urge everyone to follow the advice of Samdech Techo about the ‘3 Do’s and 3 Don’ts’, as well as the directive from the Ministry of Health to help contain the pandemic. It’s a small thing the public can do while TYDA works tirelessly to protect us and our families.”
From the beginning, Neak Oknha Kith Meng and his group of companies have been actively and generously supporting communities in need during the pandemic.
Wing added WingMall to the Wing Money App last year. WingMall is a food and grocery delivery service from Royal Group of Companies. Wing Bank (Cambodia) PLc, the Commercial Bank from the Royal Group of Companies has also consistently supported the country through various philanthropic activities.
Wing Bank mobilised the public to raise funds for the Royal Government’s initiative of buying vital Covid-19 vaccines last year. The company has also been instrumental in helping distribute the Social Protection Fund to the financially vulnerable people under the Ministry of Social Affairs, Veterans and Youth Rehabilitation.