វីងបង្ហាញការគាំទ្រដល់យុវជនកម្ពុជានៅពិព័រណ៍ការងារនិងផលិតភាពជាតិឆ្នាំ ២០១៨
ពិព័រណ៍ការងារនិងផលិតភាពជាតិឆ្នាំ 2018 បានត្រលប់មកវិញហើយ ហើយធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីតគឺជាក្រុមហ៊ុនកំពូលមួយក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដែលនឹងចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍នេះផងដែរ។ ព្រឹត្តិការណ៍ប្រចាំឆ្នាំមួយនេះនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី ២៧ និង ២៨ ខែតុលានៅឯមជ្ឈមណ្ឌលសន្និបាតនិងពិព័រណ៍កោះពេជ្រ។
រៀបចំដោយក្រសួងការងារនិងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ និងចូលរួមសហការជាមួយស្ថាប័នរដ្ឋាភិបាលនិងស្ថាប័នឯកជនផ្សេងៗ ព្រឹត្តិការណ៍មួយនេះមានគោលបំណងផ្តល់ជូននូវវេទិកាមួយសម្រាប់យុវជនកម្ពុជាដើម្បីស្វែងរកឱកាសការងារជាមួយនឹងក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុកនិងអន្តរជាតិជាង ១៥០កន្លែង ។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះក៏ស្របតាមគំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់គណៈកម្មាធិការបណ្តុះបណ្តាលជាតិនិងក្រសួងការងារនិងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ដើម្បីលើកកម្ពស់ឱកាសការងារនិងការអភិវឌ្ឍយុវជននៅប្រទេសកម្ពុជា។
ក្នុងអំឡុងពេលប៉ុន្មានឆ្នាំកន្លងមកនេះ ពិព័រណ៍ការងារនិងផលិតភាពទទួលបានជោគជ័យយ៉ាងអស្ចារ្យ ដោយទាក់ទាញអ្នកចូលរួមបានប្រមាណ ២៧,០០០ នាក់ក្នុងឆ្នាំ ២០១៧ រួមជាមួយនឹងការដាក់ពាក្យការងារលើសពី២៨,៥០០នាក់។
វីងគឺជាអ្នកផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុតាមទូរស័ព្ទឈានមុខគេនៅកម្ពុជា ហើយជាក្រុមហ៊ុនដ៏សាកសមក្នុងការផ្តល់ព័ត៌មាននិងឱកាសផ្សេងៗដល់អ្នកកំពុងស្វែងរកការងារក្នុងដំណើរអាជីពរបស់ពួកគេ។ ក្រុមការងាររបស់វីងនឹងចូលរួមនៅក្នុងពិព័រណ៍មួយនេះដើម្បីបង្ហាញដល់យុវជនកម្ពុជាអំពីក្រុមហ៊ុនរបស់ខ្លួននិងរការដែលផលិតផលនិងសេវាកម្មរបស់ពួកគេបានរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចជាតិនិងការលើកម្ពស់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាជន។ អ្នកដែលកំពុងស្វែងរកការងារក៏អាចទទួលបានព័ត៌មានអំពីឱកាសការងារនៅធនាគារឯកទេសវីងផងដែរដោយក្រុមហ៊ុននេះបើកដៃទូលាយក្នុងការស្វាគមន៍បុគ្គលដែលមានសមត្ថភាពនិងទេពកោសល្យចូលរួមក្នុងក្រុមហ៊ុនរបស់ពួកគេ។

Wing Lends Assistance to Cambodia’s Youth at 2018 National Career
Stay Ahead with Wing Bank News!The 2018 National Career and Productivity Fair is back and Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank will be among the top corporations in Cambodia to join the event. This year, the annual event takes place on 27th and 28th of October at the Diamond Island Convention and Exhibition Centre.
Organised by the Ministry of Labor and Vocational Training, in collaboration with a number of government and private institutions, the event aims to provide a platform for Cambodian youth to explore career opportunities and options with more than 150 local and international companies. The event is in line with the initiatives of the National Training Board (NTB) and the Ministry of Labor and Vocational Training (MLVT) to promote employment and youth development in Cambodia.
The National Career and Productivity Fair has gone from strength to strength in the past few years, attracting approximately 27,000 visitors in 2017, along with over 28, 500 CV submissions.
Wing is Cambodia’s leading mobile financial services provider and is in an ideal position to provide a wealth of information and opportunities to those seeking a start in their careers. Wing’s team will be on hand at the fair to inform youths about the company and how its suite of products and services are contributing to the health of the economy and an improvement in the standard of living. Jobseekers will also be advised about job opportunities at Wing, with the specialised bank more than happy to welcome talented individuals into the company.