ធនាគារ វីង បើកសម្ពោធសាខាថ្មីនៅតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបភ្នំពេញ
ដើម្បីអបអរសារទរដល់ការបើកសម្ពោធជាផ្លូវការសាខាថ្មីរបស់ខ្លួន     ធនាគារ វីង      បានដាក់ដំណើរការសេវាកម្មបើកប្រាក់បៀវត្សរ៍ដោយឥតគិតថ្លៃដល់អតិថិជនជានិយោជកទាំងអស់។
រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ២៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៣៖   ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក បានសម្ពោធសាខាថ្មី            បំផុតរបស់ខ្លួននៅតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបភ្នំពេញ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម រ័ត្ន សុវណ្ណនរៈ                  ឧបការីទេសាភិបាល និងជាអគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា          អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ព្រមទាំង​ឥស្សរជនកិត្តិយសជាច្រើនរូបទៀត។
ដើម្បីអបអរសារទរដល់ការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីនេះ ធនាគារ វីង បានដាក់ដំណើរការសេវាកម្មបើកប្រាក់បៀវត្សរ៍ដ៏ពិសេស        ដែលអនុញ្ញាតឲ្យអតិថិជនជានិយោជកទាំងអស់         អាចចូលប្រើប្រាស់​កម្មវិធីប្រាក់បៀវត្សរ៍បានតាមរយៈ ប្រព័ន្ធ iBanking របស់ធនាគារ វីង ដោយឥតគិតថ្លៃ។
​និយោជិតទាំងអស់ក៏អាចធ្វើការដកប្រាក់បៀវត្សរ៍ពីភ្នាក់ងារវីង សាខាធនាគារ  ការិយាល័យកណ្តាល និងទូATMរបស់ធនាគារ វីង ទូទាំងប្រទេសដោយឥតគិតថ្លៃផងដែរ។
ទាំងនិយោជកនិងនិយោជិត ក៏មានសិទ្ធិទទួលបានប្រាក់កម្ចីឌីជីថលដោយមិនត្រូវការទ្រព្យបញ្ចាំ ខណៈធនាគារ វីង ក៏មានការផ្តល់ជូនអត្រាប្រាក់សមរម្យ​សម្រាប់គណនីសន្សំផងដែរ។ បន្ថែមពីនេះអតិថិជនដែលមានគណនីប្រាក់បៀវត្សរ៍អាចធ្វើការស្នើសុំកាតឥណទាននិងកាតឥណពន្ធ វីងវីសា ដោយឥតគិតថ្លៃសេវាសម្រាប់ឆ្នាំដំបូង។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកនៃធនាគារ វីង  បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ភ្នំពេញ ជាមជ្ឈមណ្ឌលដ៏ធំមួយសម្រាប់ក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ យើងបាន​បង្កើតផលិតផលក៏ដូចជាសេវាកម្មនានាជាច្រើន​ ដើម្បីបំពេញតម្រូវការរបស់អតិថិជននៅទីនេះ។”
បន្ទាប់ពីសម្ពោធ​អាជ្ញាបណ្ណធនាគារពាណិជ្ជជាផ្លូវការ     ធនាគារ វីង       បានពង្រីកបណ្តាញធនាគាររបស់ខ្លួនទៅកាន់ទីតាំងយុទ្ធសាស្រ្តចំនួន៩         បន្ថែមពីលើទីស្នាក់ការកណ្តាលរបស់ខ្លួនដែលស្ថិតនៅលើមហាវិថីព្រះមុនីវង្ស ក្នុងសង្កាត់បឹងកេងកង៣ រាជធានីភ្នំពេញ។
កាលពីឆ្នាំ២០២២កន្លងទៅនេះ ធនាគារ វីង បានបើកដំណើរការសាខាសែនសុខ សាខាវត្តភ្នំ សាខាទួលគោក  សាខាបឹងត្របែក  និងសាខាព្រះយុគន្ធរ   ដែលសាខាទាំងអស់នេះស្ថិត​នៅរាជធានីភ្នំពេញ រីឯសាខាមួយទៀតនោះគឺស្ថិតនៅខេត្តព្រះសីហនុ។ កាល​ពី​ខែ​មុន​នេះ ធ​នាគារ វីង ទើបតែបានសម្ពោធ​សាខា​របស់​ខ្លួនមួយទៀត​នៅ​ខេត្ត​បាត់ដំបង។
ធនាគារ វីង សាខាតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបភ្នំពេញ ក៏មានលក្ខណៈពិសេសដូចធនាគារ វីងសាខាដទៃទៀតដែរ ពោលគឺផ្តល់ជូននូវផលិតផល  និងសេវាកម្មធនាគារយ៉ាងពេញលេញ   ដែលមានដូចជា៖ សេវាប្រាក់បញ្ញើ សេវាប្រាក់កម្ចីសម្រាប់អាជីវកម្ម សេវាផ្ទេរប្រាក់ និងសេវាជាច្រើនទៀត។
គ្រប់សាខាធនាគារ វីង ត្រូវបានរចនាយ៉ាងស្រស់ស្អាត ដែលមានចំណតយានយន្តធំទូលាយ កន្លែងរង់ចាំមានផាសុកភាព ហាងកាហ្វេឈ្ងុយឆ្ងាញ់ និងបន្ទប់ប្រជុំដ៏ប្រណីត។ ធនាគារ វីង មានបុគ្គលិកដែលប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈខ្ពស់ និងបានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចដើម្បីបម្រើអតិថិជន។
ធនាគារ វីង ដែលទើបនឹងសម្ពោធនេះ មានទីតាំងនៅតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបភ្នំពេញ ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិលេខ៤  នៅជាប់នឹងមជ្ឈមណ្ឌលដឹកជញ្ជូន   និងបណ្តុះបណ្តាលក្រុមហ៊ុនតូយ៉ូតា។
ធនាគារ វីង សាខាតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុបភ្នំពេញ ផ្តល់ជូនសេវាកម្មធនាគារយ៉ាងពេញលេញ និងបើកទទួលស្វាគមន៍អតិថិជនចាប់ពីម៉ោង៨ព្រឹកដល់ម៉ោង ៥ល្ងាច និងពីថ្ងៃច័ន្ទ ដល់ថ្ងៃអាទិត្យ​ ដោយអតិថិជនគ្រប់រូបអាចប្រើប្រាស់ផលិតផល និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុនាំមុខគេជាច្រើន សូម្បីនៅថ្ងៃចុងសប្តាហ៍ក៏ដោយ។
ធនាគារ វីង តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ភ្នំពេញ ​ត្រូវ​បាន​បំពាក់​ដោយ​ម៉ាស៊ីន ATMដ៏ទំនើប​ ដែលអតិថិជនអាចធ្វើការដកប្រាក់បានគ្រប់ពេលវេលាដោយឥតគិ​តថ្លៃ៕

To celebrate the official launch of its latest branch, Wing Bank is rolling out a zero-fee payroll service to all employers.
Phnom Penh, FEB 24, 2023—Wing Bank (Cambodia) Plc officially launched its latest branch in the Royal Group Phnom Penh Special Economic Zone (RGPPSEZ) in the presence of H.E. Rath Sovannorak, Assistant Governor and Director General of Banking Supervision at the National Bank of Cambodia, Neak Oknha Kith Meng, Chairman of Wing Bank and the CEO of the Royal Group of Companies, and other esteemed dignitaries.
To celebrate the launch of the new branch, Wing Bank is rolling out a special service for all employers, whereby they can process their payroll via the Wing Bank iBanking system with ZERO charge.
Salaries can then be accessed for free via the vast network of Wing agents, as well as all Wing Bank branches – including the Wing Bank Head Office – and its ATMs.
Both employers and employees are also eligible for collateral-free digital loans, while Wing Bank’s saving accounts offer high competitive interest rates. What’s more, all users can apply for the Wing Bank Visa Credit and Debit Cards with free annual fee for the first year.
“With the Royal Group Phnom Penh Special Economic Zone being one of the largest hubs for international companies in Cambodia, we have developed many new offers to fit the needs of our customers here,” said Wing Bank CEO Han Peng Kwang at the opening ceremony.
After its official launch as a commercial bank, Wing Bank has expanded its banking network to nine strategic locations nationwide in addition to its headquarters on Monivong Boulevard in Phnom Penh’s Sangkat Boeung Keng Kang III.
In 2022, the bank launched its Independence Monument, Sen Sok, Wat Phnom, Tuol Kork, Boeung Trabek and Preah Yukunthor branches in Phnom Penh, with another in Sihanoukville. Last month saw the launch of its branch in Battambang town.
The RGPPSEZ branch, like all Wing Bank branches, will provide a full range of banking products and services, including deposits, business loans, money transfers and many more.
The branch is well-designed, and boasts a large parking lot, relaxing waiting areas, a cafe lounge and premium meeting rooms. The bank’s professional and friendly staff are eager to serve customers and provide them with assistance.
Located in the Royal Group Phnom Penh Special Economic Zone along National Road 4, the newly built branch is situated next to the Toyota Logistics and Training Center.
Providing full banking services from 8am to 5pm, Monday to Sunday, customers can access all of Wing Bank’s top-class financial products and services even at weekends.