ធនាគារ វីង ពង្រីកវិសាលភាព ជាមួយនឹងការបើកសម្ពោធសាខាថ្មី ក្នុងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ទទួលស្វាគមន៍វត្តមាននៃសាខាថ្មីធនាគារ វីង ខណៈពេលធនាគារមួយ​នេះ​កំពុងតែពង្រីកការ​ផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រកបដោយ​គុណភាពនៅទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា​។
ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក​ ដែលជាធនាគារសម្រាប់ប្រជាជនខ្មែរគ្រប់រូប បានពង្រីកវិសាលភាពរបស់ខ្លួនជាមួយនឹងការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីមួយបន្ថែមទៀតក្នុងទឹកដីខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។
ព្រឹត្តិការណ៍នៃការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីនេះ គឺជាដំណើរនៃការវិវឌ្ឍគួរឲ្យកត់សម្គាល់សម្រាប់ធនាគារ វីង ក្នុងការបន្តផ្តល់សេវាកម្មធនាគារឌីជីថលប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត និងគុណភាពខ្ពស់ ទៅ​ដល់ពលរដ្ឋកម្ពុជាគ្រប់រូបនៅទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
ទីតាំងរបស់ធនាគារ​ វីង សាខាខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ស្ថិតនៅផ្លូវជាតិលេខ៥ ភូមិ៣ សង្កាត់ព្រះពន្លា នាក្រុងសិរីសោភ័ណ។
ពិធីសម្ពោធនេះ ត្រូវបានរៀបចំធ្វើឡើងដោយមានវត្តមានដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម រ័ត្ន សុវណ្ណនរៈ ឧបការីទេសាភិបាល និងជាអគ្គនាយកត្រួតពិនិត្យធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និង ​​​ឯកឧត្តម លី សុវណ្ណារិទ្ធ អភិបាលរងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ព្រមទាំង អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធនាគារ វីង និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ក៏ដូចជាឥស្សរជន និងភ្ញៀវកិត្តិយសជាច្រើនរូបទៀត។
ការដាក់ឲ្យដំណើរការសាខាថ្មីនេះ គឺជាផ្នែកមួយនៃកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង និងការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំរបស់ធនាគារ វីង ដើម្បីបម្រើសេវាកម្មជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់រូប មិនថានៅទីណាក៏អាចទទួលបាននូវសេវាកម្ម​របស់ធនាគារ​ វីង ដែលនឹងផ្តល់ជូននូវផលិតផល និងសេវាកម្មជាច្រើនប្រភេទឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការរបស់​រូបវន្តបុគ្គល និងម្ចាស់អាជីវកម្ម។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គ​នាយក ធនាគារ វីង បានបង្ហាញពី​មោទកភាព​ចំពោះការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីក្នុងខេត្តបន្ទាយមានជ័យនេះ។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានថ្លែងថា៖ «យើងខ្ញុំមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយក្នុងការបើកដំណើរការសាខាថ្មីរបស់យើងនៅក្នុងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។ នេះគឺជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់សម្រាប់ធនាគារ វីង ហើយយើងមានកិត្តិយសដោយបាន​នាំយកនូវផលិតផល និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុកម្រិតខ្ពស់របស់យើងជូនដល់ប្រជាជនបានកាន់តែច្រើននៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។ ចក្ខុវិស័យរបស់ធនាគារ វីង គឺធ្វើយ៉ាងណា ដើម្បីបើកលទ្ធភាពដល់ពលរដ្ឋគ្រប់រូប ទទួលបាននូវសេវាកម្មធនាគារដែលស្របតាមពាក្យស្លោកថា ‘ធនាគារសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា’ ។»
វត្តមានរបស់ធនាគារ វីង គឺមានគោលដៅ ដើម្បីដោះស្រាយនូវរាល់បញ្ហាប្រឈមផ្នែក​សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុរបស់ប្រជាជនកម្ពុជា មិនថារស់នៅតាមតំបន់ប្រជុំជន និងនៅតាមតំបន់ជនបទនោះឡើយ ។
ធនាគារ វីង ជឿជាក់ថា ការផ្តល់​លទ្ធភាពឲ្យ​ប្រជាជនគ្រប់រូប​ទទួលបាននូវសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ នោះនឹងមានផល​ជាវិជ្ជមានយ៉ាងធំធេង ចំពោះជីវភាពរស់នៅរបស់ពួកគាត់​។​
ហើយជាមួយនឹងការបើកសម្ពោធសាខាថ្មីនេះ ធនាគារ​ វីង មានគោលបំណង​រួមចំណែកដល់​ការ​បិតគម្លាតផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ​តាមរយៈការផ្តល់នូវឧបករណ៍​ច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលដែលងាយស្រួលប្រើប្រាស់​ តួរយ៉ាងគឺកម្មវិធី Wing Bank App ដែលប្រើប្រាស់បាន ២៤ម៉ោងក្នុងមួយថ្ងៃ និង​៧​ថ្ងៃក្នុងសប្តាហ៍ នៅគ្រប់ទីកន្លែង គ្រប់ពេលវេលាទាំងអស់។
​លោក ហាន ប៉េងក្វាង បានបន្ថែមថា៖ «យើងចង់ជួយដល់អតិថិជនរបស់យើង ដើម្បីដោះស្រាយនូវបញ្ហាប្រឈមនានា​ ហើយសាខាថ្មីនេះបានបង្ហាញពីការបេ្តជ្ញាចិត្តរបស់យើង ដើម្បីធ្វើឲ្យមានការផ្លាស់ប្តូរជាវិជ្ជមាននៅកម្ពុជា។»
ធនាគារ វីង ប្តេជ្ញាចិត្តជួយដល់ប្រជាជនខ្មែរគ្រប់រូបទទួលបានសេវាកម្មធនាគារ ហើយ បានចាត់ទុកបច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុ គឺជាចំណុចស្នូល ដើម្បីជំរុញការប្រើប្រាស់សេវាកម្មធនាគារឲ្យបានកាន់តែទូលំទូលាយ។ តួយ៉ាង កម្មវីធី Wing  Bank App ផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការប្រើប្រាស់ និងមានសុវត្ថិភាពខ្ពស់ ដែលអនុញ្ញាតដល់អតិថិជនអាចប្រើប្រាស់គណនីយធនាគាររបស់ពួកគេ ផ្ទេរប្រាក់ ទូទាត់វិក្កយបត្រ​ទឹក-ភ្លើង និងធ្វើ​ប្រតិបត្តិការជាច្រើនទៀត បានយ៉ាងងាយស្រួលដោយមិនបាច់ចាកចេញពីផ្ទះ។
ជាមួយនឹងចំនួនអ្នកប្រើប្រាស់កម្មវិធី Wing Bank App កើនឡើងដល់ជាង ១លាននាក់ ហើយភ្នាក់ងារ    វីង មានរហូតដល់ទៅជាង​ ១១.០០០ កន្លែង បានធ្វើឲ្យធនាគារ វីង ក្លាយជាអ្នកផ្តល់សេវាទូទាត់តាមប្រព័ន្ធឌីជីថលនាំមុខគេនៅកម្ពុជា។
ធនាគារ វីង បានពង្រីកខ្លួនយ៉ាងឆាប់រហ័ស គឺត្រឹម​រយៈពេលជិត ២ឆ្នាំ គិតចាប់តាំងពីធនាគារនេះបានចាប់ផ្តើមប្រតិបត្តិការជាធនាគារពាណិជ្ជ​ ដែលរហូតមកដល់បច្ចុប្បន្ន ដោយបានពង្រីកដល់ទៅ ១៥ ទីតាំង ដែលសុទ្ធតែជាទីតាំងយុទ្ធសាស្រ្តនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដោយមានវត្តមានទូទាំងរាជធានីភ្នំពេញ​ ហើយក៏បានពង្រីកខ្លួនទៅដល់ខេត្តព្រះសីហនុ ខេត្តស្វាយរៀង ខេត្តសៀមរាប ខេត្តបាត់ដំបង និងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​ជាដើម​។
សាខាខេត្តបន្ទាយមានជ័យរបស់ធនាគារ វីង គឺជាសមិទ្ធិផលដ៏អស្ចារ្យមួយទៀត ដែលជាមោទកភាពធនាគារក្នុងស្រុក បានបំពាក់ប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល ដើម្បីឆ្លើយតបទៅ​នឹងតម្រូវការអតិថិជន ហើយ     ផ្តល់ផលិតផលហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ ដែលនេះជាគំរូដ៏សំខាន់មួយក្នុងចំណោមប្រព័ន្ធធនាគារនៅកម្ពុជា។
ដោយទទួលបាន​ប្រាក់បញ្ញើជាងកន្លះពាន់លានដុល្លារអាមេរិក ធនាគារ វីង កំពុងវិវឌ្ឍខ្លួនជាស្ថាប័ននាំមុខគេក្នុងវិស័យធនាគារនៅកម្ពុជា ដែលមានអត្រាការប្រាក់ប្រាក់បញ្ញើដ៏គួរឲ្យទាក់ទាញ និងសេវាកម្មកម្ចីឌីជីថលប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ បានជួយឲ្យធនាគារ វីង ទទួលបានទំនុកចិត្តកាន់តែច្រើនពីអតិថិជននៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។
ធនាគារ វីង ប្តេជ្ញាចូលរួមចំណែកជួយសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាឲ្យរីកចម្រើន ដោយធ្វើឲ្យប្រាកដថា ប្រជាជនកម្ពុជាកាន់តែច្រើនឡើងអាចទទួលបានសេវាហិរញ្ញវត្ថុ ដែលជាការរួមចំណែកដ៏សំខាន់ដល់ការលើកកម្ពស់កម្រិតបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា៕

Wing Bank Expands Reach with Launch of Banteay Meanchey Branch
April 7, 2023Banteay Meanchey provincial town welcomes Wing Bank latest branch as the Bank broadens its access to quality financial services across the Kingdom.
Wing Bank (Cambodia) Plc – the Bank for every Cambodian – has expanded its reach with the opening its latest branch in Banteay Meanchey province.
The launch marks a significant milestone for the bank as it continues to provide innovative and high-quality digital banking services to Cambodians in every corner of the Kingdom.
The new branch is located in Sangkat Preah Ponlea in Krong Serei Soaphoan, Banteay Meanchey’s provincial capital.
The launching ceremony was held in the presence of H.E Rath Sovannorak, Assistant Governor and Director-General of Banking Supervision at the National Bank of Cambodia, H.E Ly Sovannarith, Deputy Governor of Banteay Meanchey, Neak Oknha Kith Meng, Chairman of Wing Bank and CEO of the Royal Group of Companies, and other esteemed dignitaries.
The new branch is part of Wing Bank’s commitment to provide accessible banking services to everyone, regardless of their location, and will offer a wide range of products and services designed to meet the needs of individuals and businesses alike.
Han Peng Kwang, the CEO of Wing Bank, expressed his pride at the opening of the new branch in Banteay Meanchey.
“We are delighted to launch our new branch in Banteay Meanchey province. This is a significant milestone for Wing Bank, and we are honored to bring our advanced financial products and services to more people across Cambodia,” he said.
Wing Bank’s vision is to make banking accessible to everyone, which aligns with its slogan of being “The Bank for Every Cambodian”.
The bank aims to address the challenges people face in both the urban and rural areas when accessing financial services.
Wing Bank believes that by providing accessible banking services to all, it can make a huge positive impact on the lives of Cambodians.
And with the new branch opening, it aims to close the financial gaps by providing local people with easy-to-use digital tools, such as mobile applications that allow them 24/7 access anywhere and at any time.
“We want to help our customers overcome their challenges, and this new branch shows our commitment to making a difference in Cambodia,” Han Peng Kwang said.
Wing Bank is committed to making banking accessible for all Cambodians, and financial technology is at the heart of its approach.
Its mobile banking app is easy to use, secure, and convenient, allowing customers to access their accounts, transfer money, pay bills, and perform many more transactions from the comfort of their homes.
With over a million app users and more than 11,000 agents, Wing Bank has established itself as a driver of the digital payments space in Cambodia.
Wing Bank has been expanding rapidly, with a total of 15 strategic locations added in less than two years since its commencement as a commercial bank.
These branch expansions saw Wing Bank increase its presence across Phnom Penh and into the capital towns of Preah Sihanouk, Svay Rieng, Siem Reap, Battambang, and Banteay Meanchey provinces.
Wing Bank’s Banteay Meanchey branch is yet another crowning achievement, one standing proudly behind a multifaceted system assuring customer-centricity and innovative products – and setting an exemplary model among Cambodian banks.
With more than half a billion US dollars in deposits, Wing Bank has emerged as a leader in the banking industry in Cambodia. Its attractive deposit interest rates and innovative digital loan services have helped it win the trust and loyalty of customers across the Kingdom.
And as Wing Bank looks to the future, it remains committed to driving economic growth and financial inclusion in Cambodia.