ធនាគារ វីង ប្រគល់ដុំមាសកន្លះគីឡូជូនអតិថិជន
កម្មវិធីប្រកួតយកដុំមាសរបស់ធនាគារ វីង បានបិទបញ្ចប់រដូវកាលទី២ដោយបាន​រៀបចំកម្មវិធីប្រគល់ មាសទម្ងន់កន្លះគីឡូជូនអ្នកឈ្នះដំបូងគេ។
កម្មវិធីប្រកួតយកដុំមាសរបស់ធនាគារ វីង ដែលបានចាប់ផ្តើមនៅដើមឆ្នាំនេះ បានបិទបញ្ចប់រដូវកាលទី២ហើយ ដោយមានការរៀបចំកម្មវិធីប្រគល់រង្វាន់ទៅដល់អ្នកឈ្នះយ៉ាងអធិកអធមនៅឯអគារធនាគារ វីង ថៅវើ។
អ្នកឈ្នះដុំមាសនេះគឺលោក Mark Chen ដែលជាជនជាតិហូឡង់បានក្លាយជាអតិថិជនដំបូងគេប្រមូលបាន ១៥.០០០ វីងភ័ញតាមរយៈអេប Wing Bank ហើយ​ទទួល​បាន​ដុំមាស ទម្ងន់កន្លះគីឡូ។
កម្មវិធីប្រកួតយកដុំមាសត្រូវបានបង្កើតឡើង ដើម្បីជាការ​លើកទឹកចិត្តក្នុងការប្រើប្រាស់អេប Wing Bank ​ក៏ដូចជាទទួលបាននូវតម្លៃបន្ថែមពី​វីងភ័ញ។ អតិថិជនអាចប្រមូលវីងភ័ញពី​ការទូទាត់KHQRរបស់ធនាគារ វីង កុម្ម៉ង់អាហារ ឬទំនិញនៅលើអេបWingmall ប្រើប្រាស់​អេប Wing Bank​ ដើម្បីទូទាត់សេវាផ្សេងៗ​ ហើយក៏អាចឈ្នះរង្វាន់ជាច្រើនពីកម្មវិធី បើកហិបឈ្នះរង្វាន់ផងដែរ។
វីងភ័ញអាចប្រើប្រាស់​ដើម្បី​ប្តូរយក​ផលិតផលជាង ១០០.០០០ មុខ នៅលើអេប Wingmall ដែលមានទំនិញ និងផលិតផលជាច្រើនប្រភេទរួមមាន៖ គ្រឿងអេឡិចត្រូនិច, សម្ភារៈប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះ, ភេសជ្ជៈ, ម្ហូបអាហារឆ្ងាញ់ៗ និងទំនិញជាច្រើនប្រភេទទៀត។
ជាមួយនឹងកម្មវិធីប្រកួតយកដុំមាស ដែលតម្រូវឱ្យអតិថិជនប្រមូលឱ្យបាន ១៥.០០០ វីងភ័ញ ដើម្បីឈ្នះដុំមាសកន្លះគីឡូនេះ បានផ្តល់នូវអត្ថប្រយោជន៍កាន់តែច្រើនថែមទៀតជូនអតិថិជន ក៏ដូចជាលើក​ទឹកចិត្ត​ដល់​ការប្រើប្រាស់សេវាកម្មធនាគារ វីង។
លោក ហោ ប៊ុនថែ អគ្គនាយករងធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “លើសពីកម្មវិធីផ្តល់រង្វាន់ធម្មតា ការប្រកួតយកដុំមាសគឺជាការ​ថ្លែង​អំណរ​គុណទៅដល់អតិថិជនទាំងអស់ ក៏ដូចជាជំរុញលើកទឹកចិត្តការប្រើប្រាស់សេវាហិរញ្ញវត្ថុតាមប្រព័ន្ធឌីជីថលឱ្យបានកាន់តែទូលំទូលាយបន្ថែមទៀត និងការទាញយកអត្ថប្រយោជន៍នៃការទូទាត់​ដោយមិនចាំបាច់ប្រើប្រាស់ក្រដាសប្រាក់ដោយផ្ទាល់នោះឡើយ។”
លោក Mark Chen ដែលជាអ្នកឈ្នះដុំមាសរដូវកាលទី២ មកពីប្រទេសហូឡង់ បានមករស់នៅរាជធានីភ្នំពេញចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០១៤ ហើយប្រកបមុខរបរជាអ្នកឯកទេសព្យាបាលដោយចលនាចំពោះការឈឺចុករោយ រ៉ាំរ៉ៃ និងការស្តារនីតិសម្បទា ព្រមទាំងជាគ្រូបង្ហាត់ផ្ទាល់ខ្លួនផ្នែកកីឡាអាជីពផងដែរ។
លោក Mark Chen បានលើកឡើងថា៖ “ខ្ញុំបានប្រើប្រាស់សេវាកម្មរបស់វីង តាំងពីមុនពេលការទូទាត់តាមប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិចមានការពេញនិយមមកម្លេះ ហើយខ្ញុំទទួលបានប្រយោជន៍ពីសេវាកម្មជាច្រើនរបស់វីងអស់រយៈពេលជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ។ ខ្ញុំចាប់មានអារម្មណ៍វិនិយោគលើមាស និងប្រាក់ ដែលប្រហែលជាកត្តាជំរុញឱ្យខ្ញុំចូលរួមប្រកួតយកដុំមាសលើកនេះ។”  លោក Mark Chen បានចូលរួមប្រកួតយកដុំមាស ដោយគាត់ត្រូវប្រមូលឱ្យបាន ១៥.០០០ វីងភ័ញ ដើម្បីឈ្នះរង្វាន់ដុំមាសនៅក្នុងរដូវកាលទី២នេះ។
លោក Mark Chen បានបន្តថា៖ “ខ្ញុំតាំងចិត្តថានឹងយកវាឱ្យបាន ឥឡូវខ្ញុំទទួលបានយ៉ាងពិតប្រាកដមែន។ វាពិតជាគាប់ជួនខ្លាំងមែនទែន ស្របពេលដែលយើងខ្ញុំបានត្រៀមស្វាមគមន៍កូនដំបូង ហើយយើងគ្រោង​ធ្វើដំណើរទៅកាន់ប្រទេសហូឡង់ដើម្បីណែនំាកូនប្រុសដំបូងរបស់យើងទៅកាន់ក្រុមគ្រួសារនៅទីនោះ។ រង្វាន់នេះជួយឱ្យយើងខ្ញុំបង្កើតនូវអនុស្សារីយ៍ដែលមិនអាចបំភ្លេចបាន ហើយក៏ជាការរួមចំណែកដល់អនាគតកូនរបស់យើងខ្ញុំផងដែរ។ សូមអរគុណដល់​ធនាគារ វីង ផ្តល់នូវភាពច្នៃប្រឌិត ភាពរីករាយ និងងាយស្រួលប្រើប្រាស់។”
លោក ហោ ប៊ុនថែ បានបន្តថា៖ “ស្របពេលដែលកម្មវិធីប្រកួតយកដុំមាសរដូវកាលទី៣ បានចាប់ផ្តើម យើងខ្ញុំរង់ចាំស្វាគមន៍អ្នកឈ្នះជាច្រើនទៀត ក៏ដូចជាចូលរួមជាសក្ខីភាពជំរុញកំណើននៃការទទួលយកអត្ថប្រយោជន៍ពីការប្រើប្រាស់ការទូទាត់ដែលមិនប្រើក្រដាសប្រាក់។”
ទន្ទឹមគ្នានេះ កម្មវិធីប្រកួតយកដុំមាសរដូវកាលទី៣ បាន​បើកឱ្យប្រកួតយកដុំមាសចំនួន១រង្វាន់ទៀត។ អតិថិជនប្រើប្រាស់​Wing Bankកាន់តែច្រើន​ នោះនឹង​ប្រមូលវីងភ័ញបានកាន់តែច្រើន។ អតិថិជនដែលប្រមូលបាន ១៥.០០០ វីងភ័ញមុនគេ នឹងក្លាយជាអ្នកឈ្នះនៅក្នុងរដូវកាលថ្មីនេះ។ លទ្ធផលអ្នកឈ្នះនឹងប្រកាសនៅចុងឆ្នាំនេះ៕

Wing Bank awards 1st GOLD BAR
The second installment of Wing Bank’s Gold Bar Race which kicked off earlier this year culminated in a thrilling prize-awarding ceremony at the Wing Bank Tower.
The winner, Dutch national Mr. Mark Chen, became the first customer to amass 15,000 Wingpoints through the Wing Bank App, earning him the coveted 0.5 kg gold bar prize.
The Gold Bar Race is designed to offer transaction incentives and added value through Wingpoints.  Customers can earn Wingpoints through Wing Bank KHQR code payments, ordering food or goods on Wingmall, performing various transactions on the Wing Bank App, and engaging in the Treasure Hunt.
These points can be redeemed for over 100,000 products across multiple categories, including electronics, accessories, home appliances, and food and beverages, all available at Wingmall.
With the launch of Wing Bank Gold Race, an accumulation of 15,000 Wingpoints offers a chance to win 0.5 Kg. gold bar, giving back even more to our customers and rewarding their usage.
“More than just a rewards program, the Gold Bar Race is our way of showing appreciation to our loyal customers while encouraging the broader adoption of digital financial services and the benefits of cashless transactions,” says Hor Bunthe, Deputy CEO of Wing Bank.
Mark Chen, the Gold Bar Season II winner, hails from the Netherlands and has been living and working in Phnom Penh since 2014 as a physiotherapist specializing in chronic pain and rehabilitation, as well as a personal trainer in professional sports.
“I’ve been using Wing since before electronic payments became popular and have taken advantage of all the services introduced over the years. My interest in investing in gold and silver likely drew me to this promotion,” Mark explains. He made it a personal challenge to earn 15,000 points to win the Gold Bar prize.
“I was dedicated, and it paid off! The timing is perfect; we just welcomed our first child and have been planning a trip to the Netherlands to introduce our son to the family. This prize will help us create unforgettable memories and contribute to our son’s future,” he adds. “Thanks to Wing Bank for being a progressive, exciting, and user-friendly bank.”
“As Season III begins, we look forward to welcoming more champions and witnessing the growing adoption of the benefits of cashless payments,” adds Hor Bunthe, Deputy CEO of Wing Bank.
Gold Bar Race Season III invites all Wing Bank App users to participate and compete for another 0.5 kg gold bar. The more transactions customers make on the Wing Bank App, the more points they will earn. The first person to accumulate 15,000 points will be declared the winner for the upcoming season. The next winner will be announced later this year.