ធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត និង ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ បានដាក់ដំណើរការ “គណនីសន្សំខ្នាតតូច” ដើម្បីជួយដល់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូបអាចបើកគណនីធនាគារបាន
ឥឡូវនេះលោកអ្នកអាចបើកគណនីសន្សំធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ ជាមួយទឹកប្រាក់ត្រឹមតែ៥ដុល្លារ ប៉ុណ្ណោះ ព្រមទាំងទទួលបានអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់តាមរយៈការប្រើប្រាស់កម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីងដែលចំណាយពេលត្រឹមតែប៉ុន្មាននាទីប៉ុណ្ណោះ និងអាចប្រើប្រាស់បានគ្រប់ពេលវេលាគ្រប់ទីកន្លែង ជាមួយកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីងនិងភ្នាក់ងារវីងទូទាំងប្រទេស។
ថ្មីៗនេះ ធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត និង ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ បានចាប់ដៃគូសហការដើម្បីផ្ដល់ជូននូវផលិតផលថ្មីដំបូងបំផុតមួយ ដែលអនុញ្ញាតអោយអតិថិជន បើកគណនីសន្សំដែលមានការប្រាក់ខ្ពស់ តាមរយៈកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង ដោយចំណាយពេលត្រឹមតែប៉ុន្មាននាទីប៉ុណ្ណោះ និងរីករាយជាមួយអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់ ព្រមទាំងអាចធ្វើប្រតិបត្តការតាមរយៈកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីងដ៏ងាយៗ។
លោក ម៉ានូ រ៉ាចាន់ អគ្គនាយកនៃធនាគារឯកទេសវីងបានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ការសន្សំប្រាក់មានសារៈសំខាន់បំផុតនៅគ្រប់ស្ថានការទាំងអស់នៃជីវិតរបស់យើង ព្រោះវាអាចជួយយើងបានក្នុងគ្រាមានតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុជាបន្ទាន់ ហើយពេលខ្លះវាធ្វើឲ្យយើងឈានទៅដល់សេរីភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុទៀតផង។ ផលិតផលរបស់ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ មួយនេះ ត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយផ្តោតជាពិសេសលើអតិធិជនរបស់វីងដែលមិនមានគណនីធនាគារក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ពួកគេអាចចាប់ផ្តើមមានគណនីសន្សំធនាគារជាមួយទឹកប្រាក់ត្រឹមតែ៥ដុល្លារប៉ុណ្ណោះ ដែលអាចទទួលបានអត្រាការប្រាក់ខ្ពស់។ យើងមានទំនុកចិត្តយ៉ាងមុតមាំថា ផលិតផលមួយនេះនឹងអនុញ្ញាតឲ្យអតិធិជនរបស់វីងអាចទទួលបានផលប្រយោជន៍ដ៏ច្រើនពីគណនីរបស់ពួកគេប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព សុវត្តិភាព និងភាពងាយស្រួល»។
ការផ្ដល់ជូនថ្មីដំបូងបង្អស់ ពីធនាគារឯកទេសវីង និងធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ គឺមិនធ្លាប់មានពីមុនមក នៅទីផ្សារទូទាត់ប្រាក់តាមរយៈស្មាតហ្វូន ហើយជួយប្រជាជនកម្ពុជាដែលមានអត្តសញ្ញាណប័ណ្ណឲ្យបើកគណនីធនាគាផ្លូវការមួយដោយគ្រាន់តែចុចពីរទៅបីដងលើប៊ូតុងក្នុងកម្មវីធីស្មាតហ្វូនវីង។ អតិថិជន នឹងទទួលបានការប្រាក់ពីទឹកប្រាក់ដែលពួកគាត់បានរក្សាទុកនៅក្នុងគណនីសន្សំខ្នាតតូចរបស់ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ ដែលអាចធ្វើប្រតិបត្តការបានគ្រប់ពេលវេលា គ្រប់ទីកន្លែងតាមរយៈកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង។ កាន់តែពិសេសជាងនេះទៀតនោះ អតិថិជិនដែលដាក់ប្រាក់បញ្ញើទៅក្នុងគណនីសន្សំខ្នាតតូច នឹងទទួលបានអត្រាការប្រាក់ពិសេស ១,៣៥ ភាគរយ ក្នុងមួយឆ្នាំ។
ចំណែកឯការប្រើប្រាស់ផលិតផលថ្មីនេះ រឹតតែមានភាពងាយស្រួលជាទីបំផុត។ អតិថិជនរបស់វីង គ្រាន់តែចុចបើកកម្មវិធីស្មាតហ្វូនវីង នៅទូរស័ព្ទដៃរបស់ពួកគាត់ រួចចូលទៅកាន់ប៊ូតុង ផលិតផលសន្សំ និងជ្រើសរើសចំនួនទឹកប្រាក់បញ្ញើដែលចង់បានជាការស្រេច។ សមតុល្យអប្បបរមាគឺត្រឹមតែ ៥ ដុល្លារតែប៉ុណ្ណោះ។ ភ្លាមៗនោះគណនីសន្សំរបស់ពួកគាត់នឹងចាប់ផ្ដើមទទួលបានការប្រាក់ផងដែរ។ ពួកគាត់ក៏អាចដកប្រាក់សន្សំនេះចេញគ្រប់ពេល ដោយគ្រាន់តែផ្ទេរវាទៅគណនីវីងរបស់ពួកគាត់វិញ ហើយដកប្រាក់ពីភ្នាក់ងារភ្នាក់ងារវីងជាង ៧៥០០ កន្លែងនៅទូទាំប្រទេស។ ការផ្ទេរប្រាក់ទៅមករវាងគណនីវីងនិងគណនីធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ អាចធ្វើឡើងបានយ៉ាងងាយស្រួល មានសុវត្ថិភាព និងឆាប់រហ័ស។
លោក Toru Myochin នាយកប្រតិបត្តិនៃ ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ មានប្រសាសន៍ថា៖ “ក្នុងចំណោមការប្ដេជ្ញាចិត្តរបស់ ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ គឺការផ្ដល់ជូននូវសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុមានប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់ និងត្រូវបានប្រើប្រាស់បានយ៉ាងទូលំទូលាយនៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ វាជាឯកសិទ្ធរបស់យើង ដែលបានសហការជាមួយ ធនាគារឯកទេសវីង ទៅលើការផ្ដល់ជូនប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតមួយនេះ ដែលមានជាលើកដំបូងបង្អស់នៅលើទីផ្សារ។”
ផលិតផលរបស់ធនគារឯកទេសវីង ដែលប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតមួយនេះ ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្រោមការគាំទ្រពីសំណាក់ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់។ ស្ថិតក្រោមការបណ្ដាក់ទុនរួមពីសំណាក់ក្រុមហ៊ុន J Trust Group (ដែលមានទីតាំងនៅទីក្រុងតូក្យូ) និងក្រុមហ៊ុន Royal Group ធនាគារ ជេ ត្រាស់ រ៉ូយ៉ាល់ មានទស្សនៈវិស័យហិរញ្ញវត្ថុដូចគ្នាទៅនឹង ធនាគារឯកទេសវីង ព្រមទាំងចក្ខុវិស័យក្នុងការផ្ដល់ជូនទៅដល់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូប នូវសេវាកម្មដ៏មានភាពងាយស្រួល តាមរយៈសេវាហិរញ្ញវត្ថុតាមទូរស័ព្ទដៃ ដើម្បីកែប្រែជីវភាពប្រចាំថ្ងៃរបស់ពូកគាត់អោយកាន់តែប្រសើរ។

Wing and J Trust Royal Bank Launch ‘Micro Savings’ to Help Every Cambodian to Open Formal Bank Accounts
May 19, 2020
Now you can open a J Trust Royal Bank Savings Account with just $5 and earn high interest rate using Wing Money App in Minutes and access it anywhere, anytime using Wing App and Agents
WING (Cambodia) Limited Specialised Bank and J Trust Royal Bank recently partnered to offer a pioneering product enabling their customers to open savings accounts and enjoy higher interest rates through Wing Money App with just a few swipes.
“Saving money is important in every stage of our lives as it helps to protect us in an event of a financial emergency, and to some extent, it leads us to a greater sense of financial freedom,” said Manu Rajan, CEO of Wing. “This product from J Trust Royal Bank is designed specifically for the unbanked Wing customers in Cambodia. They can start their Savings Bank account with as little as $5 at a time and accumulate it to earn high Interest Rates. We are confident that this product will let Wing customers reap greater benefits from their account in an efficient, secure and convenient manner.”
This new offering from Wing and J Trust Royal Bank is the first ever product in the local mobile payments market that help every Cambodian with a valid ID to open a formal Bank Account with the click of a few buttons on the Wing App. The customers can earn interest on the money that they keep in their J Trust Micro Savings account and access it anytime, anywhere using the Wing App. As a special initial offering, customer deposits in the Micro Savings Account will also earn the special interest rate of 1.35% p.a.
Availing this product is simple and very convenient. Wing customers simply need to open the Wing app on their phone, access the Savings product button and choose the deposit amount they prefer. The minimum initial deposit needed is just USD 5 only. Instantly their savings will start generating interest. The amount can also be cashed out anytime by transferring it back to their Wing Account and cash out from any of the 7500 Wing Cash Express Agents. Transferring money from a Wing Account to J Trust Royal Bank account and vice versa takes place easily, securely and instantly.
“J Trust Royal Bank’s commitment is to make quality financial services widely accessible in Cambodia,” remarked Toru Myochin, CEO, J Trust Royal Bank.  “It is our privilege to be working with Wing on this innovative offering that is a first in the market.”
This innovative product by Wing was made possible through the support of J Trust Royal Bank. A joint venture of J Trust Group (Tokyo) and the Royal Group of Companies, J Trust Royal shares the same financial inclusion aspirations with Wing and honors its vision of providing every Cambodian with convenient access to mobile financial services for the improvement of their daily lives.