អតិថិជនកម្ពុជា ៣នាក់ ឈ្នះរង្វាន់ធំពីកម្មវិធីផ្ញើប្រាក់ដើម្បីឈ្នះរង្វាន់ពីវីង
ប្រជាជនកម្ពុជា បីនាក់ដែលកំពុងរស់នៅនិងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង ត្រូវបានជ្រើសរើសដើម្បីទទួលបានរង្វាន់ធំ ៗ ដែលផ្តល់ជូនដោយធនាគារឯកទេសវីង (ខេមបូឌា) លីមីតធីត តាមរយៈកម្មវិធីផ្ញើប្រាក់ដើម្បីឈ្នះរង្វាន់ ពីធនាគារឯកទេសវីង។ អ្នកឈ្នះរង្វាន់ធំទាំងបីនាក់ត្រូវបានជ្រើសរើសតាមរយៈការចាប់ឆ្នោតដោយប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធអេឡិចត្រូនិករបស់ធនាគារដែលបានធ្វើឡើងកាលពីថ្ងៃទី 0៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០១៩ នៅការិយាល័យកណ្តាលរបស់ធនាគារឯកទេសវីង។
អ្នកឈ្នះរង្វាន់ទាំងបីនាក់ទទួលបានទឹកប្រាក់ ៣00 ដុល្លារ ៧00USD និង ១000USD ហើយពួកគាត់ស្ថិតក្នុងចំណោមអតិថិជនរាប់ពាន់នាក់ដែលតែងតែផ្ញើប្រាក់ទៅកាន់សាច់ញាតិរបស់ពួកគេនៅប្រទេសកម្ពុជាតាមរយៈដៃគូសហការផ្ទេរប្រាក់របស់វីង រួមមាន DeeMoney, GME, Gmoney Trans, Hanpass, KB Kookmin និង SBI ដែលស្ថិតនៅក្នុងប្រទេសថៃនិងកូរ៉េខាងត្បូង នៅចន្លោះថ្ងៃទី ១៥ ខែឧសភាដល់ថ្ងៃទី ១៤ ខែធ្នូឆ្នាំ 2018 ។
លោក ម៉ានូ រ៉ាចាន់ អគ្គនាយកពាណិជ្ជកម្មរបស់ធនាគារឯកទេសវីង មានប្រសាសន៍នៅក្នុងពិធីចាប់រង្វាន់នេះថា កម្មវិធីផ្ញើប្រាក់ និងទទួលប្រាក់ពីក្រៅប្រទេសរបស់ធនាគារឯកទេសវីង គឺជាកម្មវិធីប្រូម៉ូសិនមួយ នៅក្នុងចំណោម​កម្មវិធីប្រូម៉ូសិនជាច្រើន ដែលផ្តល់ជូនដោយធនាគារ​ឯកទេសវីង ហើយវីង ពិតជាចង់បង្ហាញនូវសេចក្តីថ្លែង​អំណរ​គុណ​ទៅដល់មិត្តភក្តិ និងក្រុមគ្រួសាររបស់​អតិថិជនរបស់ពួកយើង ដែលបានចូលរួមនៅក្នុងកម្មវិធីប្រូម៉ូសិននេះ តាមរយៈការផ្ទេរប្រាក់ពីក្រៅ​ប្រទេសមកកាន់អតិថិជនរបស់វីងនៅកម្ពុជា។
សេវាទទួលប្រាក់ពីក្រៅប្រទេសរបស់ធនាគារឯកទេសវីង ត្រូវបានណែនាំកាលពីខែកុម្ភៈឆ្នាំ ២០១៨ ដែលអនុញ្ញាតឱ្យប្រជាជនកម្ពុជាដែលធ្វើចំណាកស្រុកកម្ពុជារាប់ពាន់នាក់អាចផ្ញើប្រាក់មកកាន់កម្ពុជាបាន។ សេវានេះបានជួយដោះស្រាយនូវការព្រួយបារម្ភសម្រាប់ប្រជាពលករដែលធ្វើចំណាកស្រុក ដែលតែងតែធ្វើការផ្ញើប្រាក់មកកាន់ក្រុមគ្រួសារនៅកម្ពុជា តាមមធ្យោបាយមិនផ្លូវការ – ដែលជាទូទៅមានតម្លៃថ្លៃ និងមិនមានទំនុកចិត្ត។ សេវា ផ្ទេរប្រាក់អន្តរជាតិរបស់ធនាគារឯកទេសវីង បង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់របស់ធនាគារ ក្នុងការផ្តល់ជូនប្រជាជនកម្ពុជានូវលទ្ធភាពទទួលបានសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដែលមានភាពងាយស្រួល និងតម្លៃសមរម្យ ដើម្បីបង្កើនជីវភាពរស់នៅរបស់ពួកគេ។
ក្នុងកំឡុងពេលថ្មីៗនេះ ធនាគារឯកទេសវីង ទើបតែណែនាំនូវសេវាកម្ម “Wing2World” ដែលជាសេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់អន្តរជាតិ រួមមានសេវាទទួលប្រាក់ពីជាង២០០ប្រទេស និងសេវាផ្ទេរប្រាក់ទៅក្រៅប្រទេស ដែលអតិថិជនអាចធ្វើការផ្ទេរប្រាក់ទៅកាន់ប្រទេស ហ្វីលីពីន និងវៀតណាមសម្រាប់ពេលបច្ចុប្បន្ន។ សេវាកម្មថ្មីនេះផ្តល់លទ្ធភាពដល់ប្រជាពលករចំណាកស្រុករាប់ពាន់នាក់និងអ្នកទទួលផលរបស់ពួកគេ ក៏ដូចជាជនបរទេសដែលកំពុងរស់នៅ និងធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។

Phnom Penh – January 10, 2019: Three Cambodian living and working in South Korea have been selected to receive grand prizes offered by Wing (Cambodia) Limited Specialised Bank through its International Money Transfer (IMT) promotion. The three lucky winners have been chosen via the bank’s electronic lucky draw held on January 09 at Wing’s head office.
The three winners, each receiving grand prize worth 300USD, 700USD, and 1,000USD respectively, are among thousands of senders who regularly send the money to their loved one in Cambodia through Wing’s IMT partners including DeeMoney, GME, Gmoney Trans, Hanpass, KB Kookmin Bank, and SBI, locating in Thailand and South Korea in between May 15 – December 14, 2018.
Mr. Manu Rajan, Wing’s Chief Commercial Officer, said during the lucky draw that the IMT promotion has been one of many interesting promotions offered by Wing and we (Wing) would like to show our thankfulness to the friends and families of our customers who have taken part in this promotion by sending the money into the wallet of our Wing customers in Cambodia.
Wing’s IMT inbound service has been introduced since February 2018, enabling thousands of Cambodian migrant workers to be able to send the money home. The service does not only help solve the main concern for these migrant workers around the uncertainty in sending money home through informal channels – often expensive or untrustworthy. Wing’s IMT’s services stay true to the bank’s committment in providing Cambodian with affordable and covenient access to financial services, thereby improving their standard of living.
Recently, Wing has just introduced “Wing2World”, an IMT services including existing inbound money transfer from 200 countries and the new outbound service, with the Phillipines and Vietnam as the first two corridors available. The new service provides access to thousands of migrant workers and their beneficiaries, as well as expats residing in the kingdom.