ណែនាំមិត្តភក្កិ ប្រើវីងឌីជីថលឡូនឥឡូវនេះ ដើម្បីឈ្នះរង្វាន់
ណែនាំវីងឌីជីថលឡូនទៅកាន់មិត្តភក្កិ និងសមាជិកគ្រួសារ ដើម្បីទទួលបានដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុលឿនរហ័ស​ ហើយទទួលបានរង្វាន់ជាលុយថែមទៀតផង។
ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក បានរៀបចំកម្មវិធីណែនាំអ្នកប្រើប្រាស់ ដើម្បីជំរុញការប្រើប្រាស់កម្ចីឌីជីថលឡូន ដែលជាដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីជួយសម្រួលទៅដល់អ្នកប្រើប្រាស់ទទួលបានជំនួយភ្លាមៗរាល់ពេលមានតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុបន្ទាន់។​​ កម្មវិធីណែនាំនេះ នឹងអនុញ្ញាតឲ្យអ្នកចូលរួមទាំងអស់អាចការចែករំលែកជាមួយមិត្តភក្កិ និងសមាជិកគ្រួសារ ព្រមទាំងទទួលបានរង្វាន់ជាការតបស្នងចំពោះការគាំទ្ររបស់អ្នកចូលរួមទាំងអស់ផងដែរ។​
តម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុបន្ទាន់អាចកើតមានជាយថាហេតុដែលធ្វើឲ្យបុគ្គលម្នាក់ៗ ក៏ដូចជាក្រុមគ្រួសារ ដែលត្រូវការចំាបាច់នូវជំនួយហិរញ្ញវត្ថុបន្ទាន់។​ ធនាគារ វីង បានមើលឃើញពីសារៈសំខាន់នៃការចូលរួមជួយគាំទ្រដល់សហគមន៍ឋិតក្នុងស្ថានភាពលំបាកបែបនេះ និងមានគោលដៅជំរុញបរិយាកាសឲ្យប្រសើរឡើងទៅដល់បុគ្គលម្នាក់ៗអាចចូលរួមចំណែកចែករំលែកពីដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុទៅដល់មិត្តភក្កិ សមាជិកគ្រួសារ និងមនុស្សជាទីស្រលាញ់នៅជុំវិញខ្លួនរបស់ពួកគេ។
លោក ហាន ប៉េង​ក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានថ្លែងថា៖ “បញ្ហាហិរញ្ញវត្ថុមិនគួរជាឧបសគ្គរារាំងដល់ក្តីសុបិន និងការប្រាថ្នាចង់បានរបស់បុគ្គលម្នាក់ៗនោះឡើយ។ ធនាគារ​ វីង យើងខ្ញុំតែងតែធ្វើការប្តេជ្ញាជម្នះឧបសគ្គ ដោយផ្តល់នូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដែលមានភាពងាយស្រួលប្រើប្រាស់”។
លោក ហាន ប៉េង​ក្វាង បានបន្ថែមថា៖ “តាមរយៈការណែនាំ អ្នកដែលត្រូវការដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដែលមានភាពច្នៃប្រឌិតរបស់យើងខ្ញុំទៅកាន់អ្នកដែលមានតម្រូវការ​ នោះអ្នកប្រើប្រាស់មិនត្រឹមតែអាចរួមចំណែកដោះស្រាយតម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុរបស់មនុស្សជាទីស្រលាញ់របស់ពួកគេប៉ុណ្ណោះទេ ហើយថែមទាំងទទួលបានរង្វាន់ជាការតបស្នងផងដែរ។ នេះគឺជាមធ្យោបាយឈ្នះ-ឈ្នះ ដែលបង្ហាញពីសារៈសំខាន់នៃការជួយគាំទ្រនៅក្នុងសហគមន៍”។
ជាមួយកម្មវិធីណែនាំពីកម្ចីឌីជីថលឡូនរបស់ធនាគារ វីង អ្នកចូលរួមទាំងអស់សុទ្ធតែមានឱកាសណែនាំមនុស្សជាទីស្រលាញ់របស់ពួកគេដែលកំពុងមានតម្រូវការជំនួយហិរញ្ញវត្ថុភ្លាមៗ ដែលជួយទៅដល់អ្នកប្រើប្រាស់ងាយស្រួលស្នើកម្ចីបានយ៉ាងឆាប់រហ័សតាមកម្មវិធី Wing Bank App នៅលើស្មាតហ្វូន។ រាល់ការណែនាំទៅកាន់អ្នកប្រើប្រាស់ថ្មីដែលមានលក្ខខណ្ឌគ្រប់គ្រាន់ ​ហើយអាចទទួលបានជោគជ័យរាល់ការអនុម័តកម្ចីនីមួយៗ​ នោះអ្នកណែនាំនឹងទទួលបានរង្វាន់ជាទឹកប្រាក់ចំនួន ៤.០០០ រៀល។
លេខគណនីធនាគារ វីង របស់អ្នកណែនាំនឹងត្រូវប្រើប្រាស់ជាលេខយោង ហើយការផ្តល់ជាទឹកប្រាក់នឹងត្រូវបញ្ចូលទៅក្នុងគណនីធនាគារ វីង របស់អ្នកណែនាំដោយផ្ទាល់នាដើមខែបន្ទាប់។​​​ យ៉ាងណាមិញ ការផ្តល់ជូននេះសម្រាប់តែការណែនាំវីងឌីជីថលឡូនទៅកាន់អ្នកប្រើប្រាស់ថ្មីប៉ុណ្ណោះ។ ចំពោះការណែនាំទៅកាន់អ្នកប្រើប្រាស់វីងឌីជីថលឡូនរួចហើយនោះ នឹងមិនទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍នេះឡើយ។
លោក ឌឿក តារាវុធ​ នាយកគ្រប់គ្រងអាជីវកម្មប្រាក់កម្ចីតាមប្រព័ន្ធឌីជីថល នៃធនាគារ វីង បានថ្លែងថា៖​ “ជាមួយនឹងកម្ចីឌីជីថលប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតរបស់យើង អ្នកចូលរួមម្នាក់ៗសុទ្ធតែអាចធ្វើឲ្យមានការផ្លាស់ប្តូរជាវិជ្ជមាននៅក្នុងសហគមន៍ តាមរយៈការណែនាំមិត្តភក្កិ ក៏ដូចជាសមាជិកគ្រួសារឲ្យប្រើប្រាស់ដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដែលមានភាពបត់បែន និងងាយស្រួលប្រើប្រាស់ដូចជាវីងឌីជីថលឡូន”​។ លោកបន្តថា៖ “ការជួយគ្នាបែបនេះ យើងអាចបង្កើតបានជាបណ្តាញនៃការជួយជ្រោមជ្រែងដ៏សំខាន់មួយនៅក្នុងសហគមន៍”។
វីងឌីជីថលឡូន ជាសេវាកម្មកម្ចីបែបទំនើប ដែលផ្តល់ភាពងាយស្រួល មានភាពរហ័ស និងធានាបាននូវសុវត្ថិភាពទៅដល់អតិថិជន។ អ្នកប្រើប្រាស់អាចស្នើកម្ចីវីងឌីជីថលឡូនបានគ្រប់ពេលវេលា គ្រប់ទីកន្លែង ដោយមិនទាមទារឯកសារស្មុគស្មាញ ហើយការអនុម័តកម្ចីចំណាយពេលត្រឹមតែពីរនាទីប៉ុណ្ណោះ។ ដូច្នេះអតិថិជនមិនចាំបាច់ចំណាយពេលធ្វើដំណើរទៅកាន់សាខាដោយផ្ទាល់​ និងអាចទទួលបានកម្ចីភ្លាមៗដោយមិនចំណាយពេលរង់ចាំរាប់សប្តាហ៍ដូចមុនទៀតឡើយ។
អ្នកប្រើប្រាស់ដែលមានលក្ខណៈសម្បត្តិគ្រប់គ្រាន់អាចមានសិទ្ធស្នើកម្ចីវីងឌីជីថលឡូនរហូតដល់ ៥០,០០០​​ ដុល្លារ ជាមួយអត្រាការប្រាក់សមរម្យ ហើយការសងត្រលប់មានរយៈពេលបីឆ្នាំ។ អតិថិជនដែលប្រើប្រាស់កម្មវិធី Wing Bank App របស់ធនាគារ វីង ដូចជា៖ ការធ្វើប្រតិបត្តិការទូទាត់ ឬវេលុយតាមមុខងារ​ Wing KHQR ការបើកប្រាក់បៀវត្ស ក៏ដូចជាអ្នកប្រើប្រាស់ទិញទំនិញតាម Wingmall អាចមានឱកាសខ្ពស់ក្នុងការស្នើកម្ចីវីងឌីជីថលឡូន ដោយមិនចាំបាច់មានវត្ថុបញ្ចាំ ឬអ្នកធានានោះឡើយ។​ ដូច្នេះ ការប្រើប្រាស់ ឬធ្វើប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុជាមួយកម្មវិធី Wing Bank App កាន់តែច្រើន នោះមានន័យថាលទ្ធភាពទទួលបានទំហំកម្ចីក៏កាន់តែខ្ពស់ផងដែរ។​​
អតិថិជនមានជម្រើស​ជាច្រើនដើម្បីស្នើ វីងឌីជីថលឡូន ដែលក្នុងនោះអតិថិជនរបស់ធនាគារ វីង អាចធ្វើការស្នើតាមរយៈ Wing Bank App​ ឬស្កេនឃ្យូអកូដ (QR Code) ដែលមានបិទនៅតាមទីតាំងរបស់បណ្តាញវីងនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា​។

Share and Earn with Wing Bank’s Digital Loan
Refer Wing Bank’s Digital Loan to friends and family, be their financial support, and reap incredible rewards.
Wing Bank (Cambodia) Plc has unveiled a referral program for its digital loan—an innovative financial solution designed to deliver immediate support to individuals requiring urgent financial needs. This program empowers participants to help friends and family while earning rewards for their invaluable support.
Financial emergencies can arise unexpectedly, leaving individuals and families in need of immediate financial assistance. Wing Bank recognizes the significance of community support during such challenging times and aims to foster an environment where individuals can actively contribute to the financial well-being of their friends, family members and loved ones.
“Financial challenges should never hinder one’s dreams and aspirations,” said Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank. “At Wing Bank, we are committed to breaking down barriers and providing access to financial solutions.”
By introducing the person in need to our innovative financial solution, they not only address their loved ones’ needs but also reap rewards for themselves. It is a win-win situation that highlights the power of community support,” he added.
With the Wing Bank’s Digital Loan referral program, individuals can have the opportunity to introduce their loved ones, who are in need of immediate financial assistance, to the convenient and accessible loan solution provided by the user-friendly Wing Bank App. By successfully referring new users who apply and qualify for a loan, individuals can earn a commission fee of 4,000 Riel for each successful referral.
The commission fee is credited directly to the referrer’s Wing bank account early of the following month, granted they have used their Wing Bank account as the referral code. However, commission fee will be awarded exclusively for new users of Wing Bank’s Digital Loan. Therefore, referring existing users to apply for digital loans will not be eligible for this particular benefit.
“With our innovative digital loan, individuals can make a difference in their community by introducing their friends and family to a convenient and user-friendly financial solution. Together, we can create a powerful network of support,” said Doeuk Daravuth, Wing Bank’s Digital Lending Business Director.
Wing Bank’s Digital Loan offers a state-of-the-art instant service prioritizing customer convenience, speed, and safety. Users can apply anytime, anywhere, without complicated paperwork, and the loan disbursement takes only two minutes. This eliminates the need to visit a physical branch and reduces the waiting period from weeks to instant access.
Users can be eligible for loans up to USD 50,000 with a competitive interest rate and a repayment term of up to three years. Users of the Wing Bank App, including Wing KHQR, those receiving payroll through the app, and Wingmall users, are eligible without the need for collateral or guarantors. The more transactions users conduct through the Wing Bank App, the higher their eligibility for loan amounts.
To apply for Wing Bank’s Digital Loan, customers have several options available, they can use the Wing Bank App, or simply scan the QR Code displayed at Wing locations throughout the country.