ចំណាយត្រឹមតែ៨០០ រៀលប៉ុណ្ណោះ អាចដកប្រាក់ពីគ្រប់ធនាគារសមាជិបាគង នៅវីង
ឥឡូវនេះ អ្នកប្រើប្រាស់គណនីធនាគារដែលជាសមាជិកបាគងអាចដកប្រាក់នៅតាមភ្នាក់ងារវីង ភ្នាក់ងារវីង ម៉ាស្ទ័រ ក៏ដូចជានៅតាមសាខាធនាគារ វីង ទូទាំងប្រទេសកម្ពុជាដោយចំណាយត្រឹមតែ ៨០០​ រៀលប៉ុណ្ណោះ។
ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក បានផ្តល់ជូនតម្លៃសេវាកាន់តែពិសេសជាងមុនសម្រាប់ការដកប្រាក់នៅតាមភ្នាក់ងារវីង, ភ្នាក់ងារវីង ម៉ាស្ទ័រ និងសាខាធនាគារ វីង នៅទូទាំងប្រទេសសម្រាប់អតិថិជនទាំងអស់ដែលប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធទូទាត់ KHQR ដោយធានាបាននូវភាពងាយស្រួលក្នុងការដកសាច់ប្រាក់នៅពេលធ្វើដំណើរទៅតាមបណ្តាខេត្ត ដើម្បីចូលរួមអបអរសាទរពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំប្រពៃណីជាតិខ្មែរនាពេលខាងមុខនេះ។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយកធនាគារ វីង បានលើកឡើងថា៖ “អតិថិជនដែលធ្វើដំណើរទៅតាមបណ្តាខេត្តក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំប្រពៃណីជាតិខ្មែរ មិនចាំបាច់​​ដាក់សាច់ប្រាក់តាមខ្លួនច្រើនពេកក៏បាន ។ ឥឡូវនេះ អតិថិជនអាចដកសាច់ប្រាក់បានពីគ្រប់ធនាគារបានយ៉ាងងាយស្រួលនៅតាមភ្នាក់ងារវីង នៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ដោយយើងខ្ញុំបានកាត់​បន្ថយកម្រៃសេវាមកត្រឹមតែ ៨០០រៀលប៉ុណ្ណោះ”។
ដើម្បីទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍នេះ អ្នកប្រើប្រាស់គណនីធនាគារ ដែលជាសមាជិកបាគងអាចទៅកាន់ភ្នាក់ងារវីងដែលនៅជិតបំផុត ហើយ​គ្រាន់តែស្គែន KHQR នៅតាមទីតាំងភ្នាក់ងារវីងដើម្បដកលុយ​បានភ្លាមៗតែម្តង។
ការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារ វីង ចំពោះការផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដ៏ទូលំទូលាយ ត្រូវបានបង្ហាញឱ្យឃើញយ៉ាងច្បាស់​តាមរយៈបណ្តាញដ៏ធំទូលាយ ក៏ដូចជាការផ្តល់ជូន​ដ៏សម្បូរបែបនៅក្នុងប្រព័ន្ធធនាគាររបស់ខ្លួន។ នេះមានន័យថា អ្នកប្រើប្រាស់គណនីធនាគារដែលជាសមាជិបាគង អាចធ្វើប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុបានយ៉ាងងាយស្រួលជាមួយភ្នាក់ងារវីងជាង ១១.០០០ កន្លែងនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា ដោយមិនចាំបាច់ធ្វើដំណើរទៅកាន់សាខាធនាគារ ឬម៉ាស៊ីនដកប្រាក់ ATM ដែលនៅឆ្ងាយ​នោះឡើយ​។
បាគង ដែលជាច្រកទូទាត់ជាតិត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយធនាគារជាតិ នៃកម្ពុជា បានដំណើការដោយប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាប្លុកឆេន​ និងសន្ធានកម្មនៃកម្មវិធីកុំព្យូទ័រ (Application Programming Interface-API) ដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពអន្តរប្រតិបត្តិការក្នុងចំណោមគ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុជាច្រើនក្នុងស្រុក។​ ដោយ​មានសមាជិកសរុប ៧០ គ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុ ហើយក្នុងនោះមាន ៤៩ សមាជិកកំពុងប្រតិបត្តិការ បាគងបានក្លាយជាថ្នាលដ៏សំខាន់មួយក្នុងការជួយសម្រួលដល់ប្រតិបត្តិការហិរញ្ញវត្ថុដើម្បីធានាបាននូវសុវត្ថិភាព និងប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់ទៅដល់អ្នកប្រើប្រាស់។
ជាផ្នែកមួយនៃការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារ​ វីង ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងកំណើនតម្រូវការអតិថិជន សាខាធនាគារ ក៏ដូចជាម៉ាស៊ីនដក និងដាក់ប្រាក់ (ATM/CDM) ជាច្រើនបន្ថែមទៀត នឹងត្រូវបានដាក់សម្ពោធឱ្យដំណើរការនាពេលឆាប់ៗខាងមុខនេះ ដែលជាការពង្រីកវិសាលភាព និងសេវាហិរញ្ញវត្ថុរបស់ខ្លួនទៅដល់អតិថិជនឱ្យបានកាន់តែប្រសើរបន្ថែមទៀត។
ជាមួយគ្នានេះ អតិចិជនក៏អាចដាក់ប្រាក់ចូលក្នុងគណនីធនាគារ វីង តាមរយៈភ្នាក់ងារវីងនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជាដោយឥតគិតថ្លៃផងដែរ ដែលជាការផ្តល់នូវភាពងាយស្រួលទៅដល់អតិថិជនមួយកម្រិតបន្ថែមទៀតក្នុងការចាត់ចែងហិរញ្ញវត្ថុ។​
អ្នកប្រើប្រាស់សេវា​ធនាគារជារឿយ​ៗជួបនូវផលលំបាកក្នុងការដកសាច់ប្រាក់ ដោយត្រូវធ្វើដំណើរទៅកាន់សាខាធនាគារដែលនៅ​ឆ្ងាយ ឬបណ្តាញម៉ាស៊ីនដក​ និងដាក់ប្រាក់ ATM​ ដែលនាពេលបច្ចុប្បន្ន។ កត្តានេះ មិនគ្រាន់តែជាឧបសគ្គសម្រាប់ការផ្តល់លំហូរ​សាច់ប្រាក់នោះ​ប៉ុណ្ណោះ​ទេ តែក៏ជាផលលំបាកសម្រាប់ពលរដ្ឋដែលរស់នៅតាមតំបន់ជនបទផងដែរ។​
ហេតុដូច្នេះហើយ ការកាត់​បន្ថយតម្លៃសេវារបស់ធនាគារ វីង​ ចាប់ពីពេលនេះនឹងជួយសម្រាលបញ្ហាប្រឈមទាំងនេះ ដោយបង្កើតបាននូវប្រព័ន្ធបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុកាន់តែប្រសើរមួយកម្រិតទៀតសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូប។​
ធនាគារ វីង តែងតែ​មានការតាំងចិត្ត​ខ្ពស់ដើម្បី​ចូលរួម​លើកកម្ពស់បរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុ​ ដោយ​មិនត្រឹមតែ​មានការ​កាត់បន្ថយតម្លៃសេវាដកប្រាក់នៅតាមបញ្ជរនានាប៉ុណ្ណោះទេ​​។ ជាមួយនឹង​​បណ្តាញភ្នាក់ងារវីងដ៏ធំទូលាយ ក៏ដូចជាដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយនវានុវត្តន៍ ធនាគារ វីង​ គឺតែងតែផ្តល់នូវភាពងាយស្រួលទៅដល់អ្នកប្រើប្រាស់ និងរួមចំណែកជួយជំរុញប្រទេសកម្ពុជាឆ្ពោះទៅរកអនាគតដែលកាត់ន្ថយការប្រើប្រាស់ក្រដាស់ប្រាក់ ដោយផ្សារភ្ជាប់ជាមួយឌីជីថលកាន់តែច្រើន៕

Bakong Users Can Cash Out at Wing Outlets for a Fee as Low as 800 Riels
April 4, 2024The Bakong Users Can Now Cash Out from Any Bank at Wing Cash Xpress Agents, Wing Master Agents, and Wing Bank Offices nationwide for a Fee as Low as 800 Riels.
Wing Bank (Cambodia) Plc reduces its cash-out fee at Wing Cash Xpress Agents, Wing Master Agents, and Wing Bank Offices nationwide for all Bakong KHQR customers, ensuring convenient access to funds while traveling to any province to celebrate Khmer New Year.
“The customers traveling to provinces for Khmer New Year will not need to bring along much physical cash,” said Wing Bank CEO, Han Peng Kwang. “They can cash out at any of our outlets nationwide as we have reduced the fee to as low as 800 riels now.”
To utilize this service, all Bakong members can conveniently visit any nearby Wing location, where they can effortlessly scan the provided QR code at the counter and instantly withdraw their funds.
Wing Bank’s commitment to comprehensive financial services is evident in its widespread network and diverse offerings. Eliminating the need for traditional bank branches or ATMs, Bakong members can perform all their transactions seamlessly at over 11,000 Wing locations nationwide, ensuring ease of access and convenience.
Bakong, the national payment gateway introduced by the National Bank of Cambodia, utilizes blockchain technology and open APIs to enhance interoperability among numerous local financial institutions. With 70 financial institution members, 49 of which are actively operating, Bakong has become a vital platform for facilitating secure and efficient financial transactions.
As part of the bank’s commitment to meet the evolving needs of its customers, additional branches and ATMs/CDMs will be launched in the upcoming months, further enhancing its reach and service offerings.
Meanwhile, Cash-in transactions to all Wing Bank accounts can be performed at any Wing outlet without any fees, further simplifying financial management for customers.
Traditionally, accessing cash for users often meant inconvenient trips to bank branches or limited ATM network. This not only created an obstacle for financial mobility but also disproportionately affected those in rural areas.
Therefore, this Wing Bank’s low-cost fee will directly addresses this challenge, creating a more inclusive financial ecosystem for all Cambodians.
Wing Bank’s commitment to financial inclusion extends beyond reduced fees. By leveraging its vast network and innovative solutions, the bank is empowering all users and driving Cambodia towards a more cashless, digitally connected future.